NewsroomProjectsEventsLinksContact Us

Individual Members 2015

Name Surname Prov
1 Tonny Absalom West Sepik
2 Zaraleena Adamson National Capital District
3 Dempsey Adolf East New Britain
4 Xavier Aha National Capital District
5 Samuel Ahabh National Capital District
6 Kingsford Aia Northern
8 Thomas Momo Aihi Central
7 Angelo Aihi National Capital District
9 Marie Stella Aikung National Capital District
10 Wenddy Aim East New Britain
11 Jerry Martin Airi National Capital District
12 Paul Afaisa Aisa Central
13 Andrew Aisa Central
14 Peter Aitsi National Capital District
15 Emmanuel Oa Aitsi National Capital District
16 Tommy Aiyoy National Capital District
17 Jam Akele National Capital District
18 Jonathan Akipe National Capital District
19 Peter Ako Central
20 Robin Ali West Sepik
21 Tokalea Siai Alika Milne Bay
22 Brian Alois Morobe
23 Adelbert Alois Morobe
24 Deliah Alois Morobe
25 Deborah Alois Morobe
26 Leslie Alu Western Highlands
27 Elliuda Amo West Sepik
28 Levis Andrew National Capital District
29 Doreen Angeli East New Britain
30 Bernadette Ani National Capital District
31 Bula Ao National Capital District
32 Jim Apeit West Sepik
33 Wartovo Apelis East New Britain
34 Steven Aphu Central
35 Rodney Api West Sepik
36 Abigail Phoebe Apina East New Britain
37 Betty P Apunda West Sepik
38 Akosiwuia Asoi Morobe
39 Brian Atiyafa Eastern Highlands
40 Camillus Aupu Central
41 Dianne Auuo National Capital District
42 Charles A Avaisa Central
43 Ernest Avaisa Central
44 Matthew Avaisa Central
45 Aitape Awi National Capital District
46 Noah B Mawe National Capital District
47 Sanjay Baalasubramani V National Capital District
48 Allan Baehe Central
49 Jack Bagita National Capital District
50 Jerry Bagita National Capital District
51 Benjamin Torah Baidu National Capital District
52 Brian Baring National Capital District
53 Paul Barker National Capital District
54 Tom Baul New Ireland
55 Titus Bayagau National Capital District
56 Emmanuel Ben National Capital District
57 Robin Benjamin National Capital District
58 Roddy Beno East New Britain
59 Himson Betabete Eastern Highlands
60 Abbey Bevan National Capital District
61 Marlyn Kevin Bilak National Capital District
62 Des Blake National Capital District
63 Hubert Blepon West Sepik
64 Cayllan Boeha National Capital District
65 Israel Boire East Sepik
66 Solomon Boloa East New Britain
67 John Bonat East New Britain
68 Bravy Brian Western Highlands
69 Jason Brooks National Capital District
70 Kalastus Buas West Sepik
71 Kimberley Kanimba Buka National Capital District
72 Sharon Buke West Sepik
73 Kila Bulina National Capital District
74 Sharon Bulut East New Britain
75 Lazarus Bureng East New Britain
76 Isaac Spak Bwakah National Capital District
77 John Canisius Western Highlands
78 Adela Chandrol Morobe
79 Boku Colton National Capital District
80 Jubilee Oblie Dabarere National Capital District
81 Charles Dambui East New Britain
82 Charles Dambui East New Britain
83 Veronika Damena National Capital District
86 Melisha David Morobe
84 Banai David National Capital District
85 Paul David National Capital District
87 David Dawan National Capital District
88 Edward Dawan National Capital District
89 Christopher Diala National Capital District
90 Joel Doiessei West Sepik
91 Grace Dom National Capital District
92 Henry Dom National Capital District
93 Alan Donigi-Parker National Capital District
94 Hazel Duduwega National Capital District
95 Seinie Dukduk East New Britain
96 Deborah Edo National Capital District
97 Moira Eka National Capital District
98 Wanur Elaijah Kemboi West Sepik
99 Trevor Eliah Morobe
100 Robin Esekia East New Britain
101 Doreen Ezekiel East New Britain
102 Michael Imamaeva Fagau National Capital District
103 Melchior Fan West Sepik
104 James Fanio West Sepik
105 Camillus Agapuge Fauma Central
106 Bernard Feji West Sepik
107 Sophia Feni West Sepik
108 Murray Feni West Sepik
109 Kennedy Fisause Morobe
110 Theresa Fisher National Capital District
111 Lain Fisher National Capital District
112 Binore Frank National Capital District
113 Warop Freddy Western Highlands
114 Camillus Gaobu Central
115 Ila Geno National Capital District
116 Wolly Gerson East New Britain
117 Ezekiel Ginkawa National Capital District
118 Jerry Gitai National Capital District
119 John Glynn National Capital District
120 George Goimba National Capital District
121 Bethany Gura Morobe
122 Phoebe Gwangilo National Capital District
123 Theresia Haihuie National Capital District
124 Yuambari Haihuie National Capital District
125 Enoch Hapueke National Capital District
126 Jorin Hauna East Sepik
127 Michelle Hau'ofa National Capital District
128 Douveri Henao National Capital District
129 Gilbert Hiawalyer National Capital District
130 Stacey Hiss National Capital District
131 Ludwig Opi Hoi West Sepik
132 Thomson Honga National Capital District
133 Leani Hosea National Capital District
134 Ezekiel Huambai Madang
135 Bevan Hutumo National Capital District
136 Are Igen East New Britain
137 Endepa Ikipe National Capital District
138 Karo Ila Central
139 Peter Inapi National Capital District
140 Mari Ingipa National Capital District
141 Philip Inou West Sepik
142 John Ipidari National Capital District
143 Peter Ipmattuasi West Sepik
144 David Ipule National Capital District
145 Tamarelle Iravela National Capital District
146 Marie Iravela National Capital District
147 Exson Isirel East New Britain
148 Victor Isouve National Capital District
149 Iaro Israel Milne Bay
150 Marere Ivaharia National Capital District
151 Gerard Ivalaoa National Capital District
152 Apo Jack National Capital District
153 Dorisa James Morobe
154 Victoria Jawau East New Britain
155 Simon Jenkins National Capital District
156 Stanley Jerome Milne Bay
157 Francis Jimmy Western
158 Ken Johna Morobe
159 Konowana Jonathan Morobe
160 Clayton Joseph National Capital District
161 Roselynne Jumogot National Capital District
162 Shirley Kabavas East New Britain
163 Emma Kabavas East New Britain
164 Jason Kaindi National Capital District
165 Romanus Kaipa National Capital District
166 Jossy Kaiso Central
167 Lisa Kaivovo East New Britain
168 Myra Kakarere National Capital District
169 Minetta Kakarere National Capital District
170 Fiona Kakarere National Capital District
171 Ps. William Kalama East New Britain
172 Louis Kalao Central
173 Lakakalia Kali National Capital District
174 Valentina Kaman National Capital District
175 Michelle Otmar Kambe National Capital District
176 Leonie Kamo East New Britain
177 Martin Kamuli West Sepik
178 Ken Kana Milne Bay
179 Robin Kanau Morobe
180 Belinda Kanau National Capital District
181 Chakumai Kanawi Manus
182 Kepas Tatakal Kane East New Britain
183 Lawrence Kape National Capital District
184 Speria Kapia East Sepik
185 John Karani National Capital District
186 Arianne Kassman National Capital District
187 Oromo Katam National Capital District
188 Marietta Simon Kati Milne Bay
189 Grace Kauli East New Britain
190 Daphne Kaven Westley National Capital District
191 Anastasia Kaveu National Capital District
192 Gideon Kayon West Sepik
193 John Keating National Capital District
194 Dorcas Kehara National Capital District
195 Jobly Kell Western Highlands
196 Cynthia Kemaken National Capital District
197 Daisy Kemo National Capital District
198 Merolyn Kerowa Morobe
199 Lynnette Kia Morobe
200 Nelson Kiene East New Britain
201 Simaima Kiene East New Britain
202 Naureen Veru Kila National Capital District
203 Botty Kinaram Madang
204 Peter Kisekoi Western Highlands
205 Jimmy Kobila National Capital District
206 Naptalai Koi National Capital District
207 Philip Koliadi National Capital District
208 Shawn A Komae National Capital District
209 Penelope Konerus Morobe
210 Zipporah Lilly Konerus Morobe
211 Jasmine Tasha Kong West Sepik
212 Feliana A Koriwa National Capital District
213 Dianna Korukanjin National Capital District
214 Rex Kou'rou Gulf
215 Jonathan Bare Kraip National Capital District
216 Tehillah Kuaso Morobe
217 Christine Kula National Capital District
218 Devan Kula National Capital District
219 Jenny Kulunio East New Britain
220 Gabriel Kuman National Capital District
221 Gilda Kumi National Capital District
222 Paul Kumono West New Britain
223 Caspar Kunai East New Britain
224 Madline Kupa Central
225 Simon Kewa Kur National Capital District
226 Lucas Kuyang Milne Bay
227 Frank Lain National Capital District
228 Iven Lakatani Junior Morobe
229 Josy Gloria Lakati National Capital District
230 Ernest Lakel West Sepik
231 Rosemary Lalaga National Capital District
232 Jean Lam Madang
233 Tom Lambert Madang
234 Mark Lamur East New Britain
235 Bradley Lei Morobe
236 Nicholas Lekung Morobe
237 Aluson Leo Milne Bay
238 Aidah Likius East New Britain
239 Roweling Lingnoge National Capital District
240 Joslyn Lokain National Capital District
241 Gemma Losema Milne Bay
243 John Lote East New Britain
242 Jack Lote National Capital District
244 Ricky Girinde Lucas National Capital District
245 Vicka Luluai East New Britain
246 Arthur Luluai East New Britain
247 Vicka Luluai East New Britain
248 Pasul Lupain National Capital District
249 Genevive Luveni Morobe
250 Molex Mabb Madang
251 James Macpherson National Capital District
252 Mac Magaru National Capital District
253 Namona Maguli National Capital District
254 Kaleichris Maha National Capital District
256 Francis Mahap Madang
255 Christie Mahap National Capital District
257 Ray Mahiro National Capital District
258 Henry Maino Central
259 Margaret Maino National Capital District
260 Alphonse Maipe National Capital District
261 Diane Maipe National Capital District
262 Ricky Makavo National Capital District
263 Greg Jepi Maki National Capital District
264 Rose Malemal-Osioco National Capital District
265 Felicita Malipu National Capital District
266 Junior Malpus National Capital District
267 Calvin Mana National Capital District
268 David Mangeu Morobe
269 Ellenny Manhi East New Britain
270 Relly Manning East New Britain
271 Bata Mano West Sepik
272 Samuel Mape National Capital District
273 Marzena Ann Marinjembi National Capital District
274 Allan Mark Gulf
275 Allan Mark National Capital District
276 Jennifer Maroroa National Capital District
277 Gwen Maru National Capital District
278 Rumei Masiboda National Capital District
279 Flora Matiabe National Capital District
280 Arthur Matiunga East New Britain
281 Allan Maven Morobe
282 Michael McWalter National Capital District
283 Serah Mek Western Highlands
284 Sommie Mek Western Highlands
285 Michel Mel Eastern Highlands
286 Emily Micah East New Britain
287 Daisy Michael West New Britain
288 Simon A Miria Central
289 John A Miria National Capital District
290 Olive Mirinka Milne Bay
291 Brendan Kanam Mirio National Capital District
292 Steven Mitaharo National Capital District
293 Karen Modewa Morobe
294 Leana Moere National Capital District
295 Gaita Mogia National Capital District
296 Emmanuel Moide National Capital District
297 Hubert Molean Manus
298 Gabriel Molok East Sepik
299 Joachim Mon National Capital District
300 Camilus Monou West Sepik
301 John Morrison Madang
302 Thomas Moses Morobe
303 Shirley Mudian Morobe
304 Diengao Dianne Muhuyupe Morobe
305 Vele Mulaga National Capital District
306 Benaiah Munaup Morobe
307 Tamarah Munjin National Capital District
308 Chelsea Murray West Sepik
309 Junior Musik National Capital District
310 Emmanuel Jomie Muten National Capital District
311 Elisheba Nahembe National Capital District
312 Adrian Naime Central
313 Steven Naime Central
314 Henry Naime Central
315 Egbert Namu West Sepik
316 Willie Nangai West Sepik
317 Moses Nasai National Capital District
318 Joyce Nasia National Capital District
319 Changi Nathan National Capital District
320 Dominic Naugre West Sepik
321 Desmond Naugre West Sepik
322 John Nekema National Capital District
323 Nagora Nellie Morobe
324 Jemaimah Nelson Western Highlands
325 Vinzealhar Nen National Capital District
326 Raymond Nepore West Sepik
327 Basela Nero Morobe
328 Creshier Newman National Capital District
329 Vincent Ngibe National Capital District
330 Yvonne Ngutlick National Capital District
331 Shirley Niaka Morobe
332 Esther Nii National Capital District
333 Rose Niki National Capital District
334 Michelle Ame Nilkare National Capital District
335 Jacob Ninkama National Capital District
336 Hillary Nip National Capital District
337 Philip Koito Nogonda Morobe
338 Sidney Nondopa Western Highlands
339 Paula Norris National Capital District
340 David Nue West Sepik
341 Stephen Numbabus West Sepik
342 Emmanuel Hau Oa Central
343 Nicholas Oa Central
344 Henry Oa Central
345 Lucas W Ogopai Central
346 Grayson Ohue National Capital District
347 Anderson Oi National Capital District
348 Francisca Oini Central
349 Mary Oini Central
350 Anna Oini Central
351 Allan Tobalbal Oliver National Capital District
352 Doris Omaken National Capital District
353 Chris Oroho National Capital District
354 Leilani Cecilia Ose National Capital District
355 Andrew Ove Central
356 Glen Owa National Capital District
357 Raylene Pachichi National Capital District
358 Paisheldeen Pacis National Capital District
359 Bruce Page National Capital District
360 Annette Page National Capital District
361 Mispah Paison Milne Bay
362 Laon Palangat East New Britain
363 Regina Parkop National Capital District
364 Abraham Paul National Capital District
365 Raymond Jacob Paulias East New Britain
366 Christine Pengi National Capital District
367 Peter Petsul National Capital District
368 Philomena Piamar Nawara National Capital District
369 Lyndsay Pidian East New Britain
370 Anton Ping East Sepik
371 Peter Pio National Capital District
372 Wendy Pokei National Capital District
373 Joshua Pop Western Highlands
374 Wesley Pudidi Milne Bay
375 Karlyne Vanessa Pukakia National Capital District
376 Letisha Pukakia National Capital District
377 Pedro Pumuye National Capital District
378 Muyawa Purari Milne Bay
379 Lakai Rex Pyapae National Capital District
380 Jess Lesley Pyarambon National Capital District
381 Seini Fisi'hoi Rageau National Capital District
382 Madison Rageau National Capital District
383 Paul Raia East New Britain
384 Scott Rampanare East Sepik
385 Francisca Raphael National Capital District
386 Albina Rarau East New Britain
387 Malka Raymond National Capital District
388 Albert Reim West Sepik
389 Heather Robert Western Highlands
390 Len Robert Western Highlands
391 Alfred Rungol National Capital District
392 David Rupa National Capital District
393 Celine Rupen East New Britain
394 Chreammer Safuma National Capital District
395 Dulcie Sailas East New Britain
396 Rita Sairere West Sepik
397 Edmund Vini Saiyun West Sepik
398 Jackson Saiyun West Sepik
399 Christine Sakato National Capital District
400 Presley Samuel Morobe
401 Frank Samui National Capital District
402 Lawrence Sanais Manus
403 Roselyn Sapak East New Britain
404 Anne Sapat East New Britain
405 Roslyne Sapat East New Britain
406 Keke Sapongga Madang
407 William Sawaliki National Capital District
408 Meko Semondi Morobe
409 Isaiah Siai West Sepik
410 Roy Sinde East Sepik
411 Peter Sindra National Capital District
412 Lloyd Singura National Capital District
413 Robert Sinik Morobe
414 Num Sipa National Capital District
415 Daniel Sipat Manus
416 Lillian Siris National Capital District
417 Paul Siune Eastern Highlands
418 Emmanuel Sohe National Capital District
419 Peter Soli West Sepik
420 Victor Somers National Capital District
422 Pombrey Rey Soro East New Britain
421 Eileen Soro Morobe
423 Lawrence Stephens National Capital District
424 David Stewart National Capital District
425 George Sulum Madang
426 Apollos P Taian National Capital District
427 Robert Takran West Sepik
428 Francis Tanabu West Sepik
429 Kualum Tande National Capital District
430 Petronella Tanfa West Sepik
431 James Tapele East New Britain
432 Carolyn Tapi West Sepik
433 Marietta Tarue East New Britain
434 Emily Taule National Capital District
435 Jacob Taule National Capital District
436 Troy Taule National Capital District
437 Jacob Taule National Capital District
438 Wilhemina Taule National Capital District
439 Deborah Abigail Taumpson National Capital District
440 Pakawi Teejay National Capital District
441 Victor Tekwie National Capital District
442 Karo Tende National Capital District
443 Michael Terania East Sepik
444 Philip Jerry Teresang East Sepik
445 Penningson Tigat East New Britain
446 Wilhaim Tiki National Capital District
447 Kirwa Timothy National Capital District
448 Roger Tinus West Sepik
449 Mai Tipang Western Highlands
450 Peterson ToAlbert National Capital District
451 Sarah Haoda Todd Morobe
452 Pauline J Tokamara National Capital District
453 Ps. Ronnie Tokunai East New Britain
454 Sophia Tom National Capital District
455 Patrick Tombe Madang
456 Eva Tomoi West Sepik
457 Andrew Tomoi West Sepik
458 Adrian Topi Gulf
459 Natasha Torosa National Capital District
460 Andrew Tovere National Capital District
461 Lovelyn Towamwesi National Capital District
462 Eulalia T Tubal East New Britain
463 Annelice Tudungan East New Britain
464 Jenny Tuki East New Britain
465 Dominic Tulo National Capital District
466 Selan Junior Tumat National Capital District
467 Kuri Tumul National Capital District
468 Baudawa Tupagogo Milne Bay
469 Connie Tuvui National Capital District
470 Mary Jacinta Udu National Capital District
471 Megan Umba National Capital District
472 Henry Ume National Capital District
473 Robert Umoro National Capital District
474 Thomasina Umue East New Britain
475 Sandra Ur National Capital District
476 Nikita Urum National Capital District
477 Elijah Ute Northern
478 Natasha Utubasi National Capital District
479 Kate Sharleen Uvia National Capital District
480 Henry Uwna East New Britain
481 Eleanor Vahau National Capital District
482 Beverly Vai National Capital District
483 Naomi Vai National Capital District
484 Muduka Vai National Capital District
485 Ammie Vaira National Capital District
486 Gimasa Vaiyo Madang
487 Solomon Valaun East New Britain
488 John Varey National Capital District
489 Audrey Vavar-Boeara East New Britain
490 Salome Veali Central
491 Wilson Golina Vela Milne Bay
492 Anthony Vigil East New Britain
493 Alphonse Vogu'a Central
494 Rolly Vuvul Morobe
495 Sophie W. Barmana Morobe
496 Leonard Waiaki National Capital District
497 Ishmael Wain National Capital District
498 Richmond Wairaf Western Highlands
499 Morris Waiya West Sepik
500 Kayson Waku National Capital District
501 Harry Wand West Sepik
502 Andrew Wangi West New Britain
503 Seth Wangoi Western Highlands
504 Dorcas Waninara East New Britain
505 Rodes Wapi West Sepik
506 Joseph Wapo Morobe
507 Bethsheba Wari National Capital District
508 Hezron Warike National Capital District
509 Habialu Wariluko National Capital District
510 Sharolyne Warisi Madang
511 Kape Warisi Madang
512 Obed Wartovo East New Britain
513 Joel Watikai East New Britain
514 Roxianne Wavuri National Capital District
515 Lucy Wavuri National Capital District
516 Aileen Wavuri National Capital District
517 Carol Webb National Capital District
518 Paul Wembi West Sepik
519 Kevin H. Wereningi West New Britain
520 Joyce Wesley East New Britain
521 Tina Westra National Capital District
522 Tabitha William Morobe
523 Colleen Williams East New Britain
525 Hon. Darius Wilson East New Britain
524 Barbara Wilson National Capital District
526 Thomas Wingo West Sepik
527 Philip Woito National Capital District
528 Solomon Woiyo West Sepik
529 Titus Wokina East Sepik
530 Dunstan Won West Sepik
531 Gloria Won West Sepik
532 Justin Worinu National Capital District
533 Edward Woso West Sepik
534 Samson Wuni West Sepik
535 Bravy Yaik National Capital District
536 Fhillieberth Yakopa National Capital District
537 Cecilia Yamason National Capital District
538 Titus Yang Morobe
539 Jamillah Yanis National Capital District
540 Rosemary Yapenare National Capital District
541 Doreen Yapriha West Sepik
542 Henry Louis Yavi East Sepik
543 Harvey Yayabu Morobe
544 Jana Zony Morobe
545 Zapung Zoriry Morobe

Your Opinion Poll